oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 3.5 z 5.0 Terén: 3.5 z 5.0 Duty kamen / Hohlstein založil Pitr
Der schöne Spaziergang zwischen Dörfen Cvikov und Kunratice.

Velikost: Normální
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 02.04.2005
Vytvořeno: 02.02.2006
Poslední úprava: 02.02.2006
waypoint: OZ0015
Naleznete také na: geocaching.com

5 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
4 sleduje
8711 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS, DE  


Hohlstein

Der schöne Spaziergang zwischen Dörfen Cvikov und Kunratice. Unterwegs können sie Steinfelsen von verschiedenen Grössen und Gestalten bewundern.
Sie kommen zur Karolina-Ruhe und weiter ist ein Felsen mit den Treppen zur Aussicht Široký kámen. Neben befinden sich einige Felsen, aus denen ein Fels in Richtung oben immer breiter wird. Er heisst Dutý kámen  Holstein. Im oberen Teil hat er einen interesanten Hohlraum.

Cache ist in einer kleinen Höhle Dutý kámen (unten) versteckt, direkt wo der Felsen geteilt ist. Zu dieser Stelle ist nötig, ein wenig durch kleine Felsenspalte zu klettern. Die schlange Menschen haben Vorteil, sie können direkt vom turistichen Weg hinkommen, aber die Nichtschlange müssen aus anderer Seite gehen, wo die Höhle genug breit ist.

Nápověda  

Auf dem Fuss des hohlen Baums, in der Stelle - wo der Felsen in zwei geteilt ist, tiefst in unterliegenden Lücke im Sand und Nadeln ist gegraben. Oben gibt es zwei sehr grosse Höhle.

Obrázky     
 

Záznamy   nalezeno 5x nenalezeno 0x 0x     [Zobrazit všechny logy]

28.09.2009 zmijovkar Nalezl cache
Vytáhl jsem ostatní cleny týmu na místa, kam jsem si chodil hrát jako díte a pozdeji zde lezl na skály. Ten "osmihranný stul" zmínený v listingu jsou ve skutecnosti slunecní hodiny a my jsme vždy ríkali, že jdem na "Slunecní hodiny" (nebo jen "Hodiny"). Skalka se sloupcovitým rozpadem pískovce (po kontaktu s magmatem) je v rámci CR raritou, v Evrope je snad ješte jen jedno podobné místo nedaleko v bývalé NDR (píšu jen tak z hlavy, co si pamatuju, bylo by dobré overit:-) PS: dříve jsem si nevšiml, že je keš i v tomto systému.
10.05.2009 bocer Nalezl cache
Byla to naše prní keška a hledali jsme ji pěkně dlouho :-). Prolezli jsme s dětmi snad každou skulinku Dutého kamene, vyhrabali spoustu písku a když jsme to málem vzdali, tak jsem zahlédl ve skulině na protější skále nápadně zahrabané "odpadky" a ejhle - krabička nesla logo "geocachingu" - to bylo radosti :-). Nebýt geocachingu, tak bychom toto romantické místo snad nikdy nenavštívili. Díky. RAMBO.
Obrázky k tomuto záznamu:
Tady to taky není...
17.05.2008 bodlak Nalezl cache
 Treti zstavka na ceste z Kytlic do Jedlove.
Ta mi ale dala [:)] Pripomina mi kesku Nedamy na Kokorinsku. Priznam se, ze jsem sahnul rovnou po napovede a nejhorsi bylo dostat se dolu. Jo a patrim mezi ty co maji manzelku, ktera dobre vari, tak jsem musel okolo. [:)][:)]
Diky za pekne misto. TNLN (vsechno mi zustalo v batohu dole v prurve)
17.06.2007 Krteg Nalezl cache
 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.051 sec
Generování stránky: 0.002 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek