oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

kvíz Obtížnost: 3.0 z 5.0 Terén: 2.5 z 5.0 Kamenný hřib / Stone mushroom založil jezci-sokolov

Velikost: Velká
Časová náročnost: 1:30 h  Délka: 2.00 km
Status: Archivovaná
Ukryto: 26.02.2010
Vytvořeno: 26.02.2010
Poslední úprava: 03.07.2010
waypoint: OZ0183
Naleznete také na: geocaching.com

0 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
4086 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  


Vychozi bod je v obci Šindelová. Pokud prijedeteautem, tak muzete parkovat u restaurace. Odtud je to pesky par setmetru do kopce. Pripadne muzu doporucit i zaparkovat v Krasne Lipea jit temer po rovine mezi domy.

Na návrší nad Sindelovoustojí prírodní památka Kamenny hrib.Jde o bizarni uskupeni balvanu vznikle bez lidskeho zasahu -prirodnim zvetravanim zuly v kryogennich podminkach v pleistocenu,s prispenim vetrne abraze v subarktickém prostredi bezvegetace. Je tvoreny porfyrickou biotitickou zuloukarlovarského masivu. Uvodni souradnice Vas dovedou k prvnicasti kese. Nejprve musite vyresit na miste hadanku a z ni pakziskate souradnice samotné finalovky (698 m. n m). Klid nalusteni budete mít u Kamenneho hribu nejspis dostatek.Navíc jde o jednoduchý questik, který lehcesložila (a navrhla) moje malá dcera (v dobe zverejneni4.roky). Souradnice v hadance jsou v beznem formatu, takze poslednicislo nezadavejte (Priklad: N 50° 19.1848 E 012° 36.8265zadejte do GPS jako N 50° 19.185 E 012° 36.827). Okolihribu nevypada na caste navstevy. Pristupova cesta neni nijakzvlast osetrena. Jestli muzu radit, tak se drzte vyjetych koleji odctyrkolek. Pokud pujdete primo "za sipkou", tak pocítejteopet se spaleninami od kopriv a prelezanim baziny.
Az "ulovite" kes, tak se nezapomente podívat na Sindelovou.Najdete tam pomerne zachovalou vysokou pec-technickoupamátku.You can park in village Sindelová or Krasna Lipa. There area lot of parking places. Above Sindelova there stand naturalmonument Kamenný hrib. It´s a very strange group ofstones and it come into being without people. First co-ordinateleading to the first piece of geo-cache. In the first time you mustsort out a riddle and when you do it you get final co-ordinate(698metres above the sea). If you go along the arrow... the path inthis place is very bad and you there are a lot of nettles. But youcan go along the rut. When you find geo-cache don´t forgetlook to Šindelová. You can find there very preserveblast-furnace-it´s a monument.

Co vsechno muzete v cache najit se muzete dozvedet treba zde


Pocet prístupu: CNW:Counter

Na geocaching.com je keška archivovaná, ale krabice jsou pořád na svém místě. Ve sněhu odlov moc nedoporučuju. 


Záznamy   nalezeno 0x nenalezeno 0x 0x   

Výpočet stránky: 0.005 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek