oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 1.5 z 5.0 Terén: 2.0 z 5.0 Kusá hora založil eyelet

Velikost: Malá
Časová náročnost: 1:00 h  Délka: 3.00 km
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 15.04.2010
Vytvořeno: 15.04.2010
Poslední úprava: 15.04.2010
waypoint: OZ018B
2 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
3992 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Tato keš vás zavede na úpatí KUSÉ HORY do míst, která me ucarovala..

Neco málo k prírodní památce KUSÁ HORA.

Prírodní památka Kusá hora predstavuje velmi clenité zalesnené území na geologickém podkladu opuk a zahrnuje také Štenecký rybník. Nachází se v katastrálních územích Pešice, Repníky, Štenec, Srbce u Luže a Voletice. Byla vyhlášena v roce 1996 narízením Okresního úradu Chrudim. Rozloha prírodní památky je 182,6 ha.
Hlavním duvodem jejího vyhlášení je ochrana lesních biotopu bucin, smíšených dubohabrin a teplomilných doubrav na opukovém podloží a ochrana populací chránených a vzácných druhu rostlin a živocichu (napr. strevicník pantoflícek, prustka obecná, sasanka lesní, medovník medunkolistý, vstavac nachový, mlok skvrnitý, rosnicka zelená). Vetšina prirozených listnatých porostu byla v minulosti nahrazena kulturami smrku, borovice a modrínu. Lesní hospodarení zde proto podporí opetovnou prevahu listnatých drevin. Štenecký rybník reprezentuje celou vegetacní radu spolecenstev - napr.rákosiny, slatinné loucky v okolí i pobrežní olšiny.

K samotné keši se dostanete následujícím zpusobem: Své vozidlo prosím zaparkujte v obci Srbce na techto souradnicích N 49° 54.814 E 016° 03.376. Zde si mužete prohlédnout peknou kapli a pak pokracovat severne cestou k úpatí Kusé hory, stále po vrstevnici. Znovu durazne žádám, aby jste sem již svými vozidly nejezdili. Cestou ke keši se vám naskytnou nádherná panoramata.. na jihu uvidíte Luži na západe Kunetickou horu a na severu za príznivých podmínek Krkonoše.

Keš je umístena na hranici prírodní památky a cca 15 m pod vámi najdete krásnou upravenou studánku.

Upozornuji vás, že v prírodní památce není prípustné poškozovat porosty a rušit živocichy v jejich prirozeném vývoji.

Ochrana prírody je prirozeným projevem slušného cloveka.

Dekuji vám, že se zde budete chovat slušne a místo nebudete zbytecne poškozovat. Doufám, že se vám tu bude líbit stejne, jako me...


Záznamy   nalezeno 2x nenalezeno 0x 0x   

08.01.2012 Roman-tik Nalezl cache
Tyhle kešky na Opencachingu mě baví. Předchozí log tu byl z března 2010, takže za rok a třičtvrtě další - to není velká frekvenceCestu jsme si prodloužili výstupem na hřeben, ale tady dost fičelo. Hledání nám trochu dalo zabrat, ale ještě že mám svoji vynikající geomilu Werku - našla to. Místo parádní, líbilo se nám tu. Díky za keš i místo.
17.08.2009 kladina Nalezl cache

Nalezeno jeste na GC.COM.

Odloveno behem pracovniho vyletu k Novym Hradum.
Stavil jsem se na ceste domu. Cestou potkavam jeste jedno auto a doufam, ze u piskly nebudu sam a s nekym pokecam, ale asi to byli houbari. Skoda. O lokalite jsem se mimo jine dozvedel, ze tu bylo keltske sidliste.
Na miste jsem nemel pri lovu problemy - schranka byla hned na svete.
Jirko, diky za poklad z Kuse hory, libilo se mi tady. jen me prekvapila ta zahradkarska kolonie kousek od mista.

Výpočet stránky: 0.004 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek