oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 2.0 z 5.0 Terén: 2.5 z 5.0 03 - Utocnici z vesmiru založil ice-cream_licker

Velikost: Mikro
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 03.05.2010
Vytvořeno: 23.05.2010
Poslední úprava: 23.05.2010
waypoint: OZ0197
Naleznete také na: geocaching.com

9 nalezeno
1 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
5734 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Zprávy z novejšíchdob dochoval dobový tisk. V zárí 1929 pomerne malý meteoritprorazil velkou silou strechu kocáru ze svatebního pruvodu vBelehradu a na míste zabil otce nevesty.

O Vánocích roku 1965 se nadmestem Barwell u Birminghamu rozpadl vetší teleso naspršku drobnejších meteoritu – prý jich bylonejméne 95 o celkové hmotnosti kolem 50 kg -, která sice zasáhlamesto, ponicila výkladní skríne obchodu a restaurací, okna vobytných domech, strechy a dokonce jeden automobil, ale lidemžádný z vesmírných útocníku naštestíneublížil.

Automobil bylpoškozen pádem meteoritu také již v zárí 1938 vmestecku Benid v americkém státe Illinois. Kosmický kámen ohmotnosti 2 kg ponicil garáž a nakonec i automobil v nízaparkovaný.

V ríjnu 1950 bylo v St.Louis zasaženo jiné auto meteoritem prímo na ulici.

Nd americkým mesteckemPeekskill se 9. ríjna 1992 rozprskl meteorit a z nebe se sypalyjeho ruzne velké a težké úlomky. Jeden z nich o hmotnosti 12kg (!) zasáhl a znacne poškodil kufr zaparkovanéhoautomobilu Chevy Malibu. Novinári napsali, že studentkaKnappová, majitelka znacne ojetého auta, na svém neštestíznacne vydelala. Není sice známo za kolik meteorit prodala, ale zapoškozené a predevším znacne ojeté auto v cenenanejvýš 100 dolaru prý dostala tolik jako zanové.

První prosincový týden roku1999 prinesl vzrušující událost v Austrálii. Do prehradnínádrže v Guyre, leží asi 400 km severne od Sydney, dopadlmeteorit o velikosti golfového mícku. Trebaže tedy nebyl vubecnijak rozmerný, presto na dne nádrže vyhloubil kráter dlouhý15 m a široký 6 m. Dokonce pronikl bahnem až do hloubkykolem ctyr metru a ješte do vrstvy pevné žuly. Je jistezbytecné dodávat, že nekterí ze svedku události, ovlivneníspekulativními filmy, knihami a texty v casopisech, mluvili ohavárii UFO.

Rovnež v prosinci roku1999 prišla z australského Melbourne další zpráva,že jistá Kelly Johnsonová prožila znacný šok,protože ve chvíli, kdy stála u okna ložnice svého bytu,sklo z niceho nic prasklo a do místnosti vletel malý projektil.Privolaní odborníci potvrdili, že tmavošedý kamínekvelikosti nehtu na palci je zbytkem rozpadlého meteoritu.Nešlo tedy o projektil vypálený skrytým nájemným strelcem,jak si k smrti vydešená paní Johnsonová zpocátku myslela,ani to nebylo dílo neopatrných ci dokonce zlomyslných detí, kterédo okna hodily kámen.

Mnohem hur mohla dopadnoutAnnie Hodgesová z amerického mesta Sylacauga v Alabame, které 30.prosince 1954 spadl do kuchyne jejího domu meteorit o hmotnosti 3,9kg. Prorazil strechu, prolétl stropem a odrazil se od rozhlasovéhoprijímace na gauc, na kterém paní Annie spala. Zranil ji jennepríliš vážne na ruce. Jiné zprávy uvádejí, že„ponekud telnatejší dáma odpocívala na pohovce,meteorit byl na povrchu ješte rozpálený a zasáhl ji nastehne, což skoncilo odreninou, modrinou apopáleninou“.

V dubnu 1971 prolétlšestikilový meteorit do místnosti domu v mesteckuWethersfield v americkém státe Connecticut. V místnosti spalošest lidí. Žádný z nich se ani neprobudil! A hlavne– nikomu se nic nestalo.

O pouhých jedenáct rokupozdeji se mestecko Wethersfield stalo znovu tercem meteoritu. Jeno pár bloku dál než v roce 1971 totiž dopadltríkilogramový meteorit do pokoje jiného domu. Natropil siceznacnou spoušt, ale nikdo opet nebyl ani trochuzranen.

Do oblasti o ploše 3x 7 km v Ugande se 14. srpna 1992 sneslo ucinené krupobití malýchmeteoritu. Nekteré úlomky dosahovaly hmotnosti až 27 kg! Ani vtomto prípade nedošlo k vetším škodám ani kezranení lidí. Postižen byl pouze jeden chlapec, kterého zasáhlmeteorit o hmotnosti 3,6 kg. Kamenná strela se však odrazilaod listu banánovníku, což ji zbrzdilo natolik, že chlapcivážneji neublížila.

Dva kluci ve veku 9 a 13 letse 31. srpna 1991 zastavili na kraji chodníku v meste Noblesville vIndiane a v té chvíli dopadl asi 3,5 m od nich do trávy meteorit avyryl menší kráter.

Jako zázrakem unikli smrtiJosé Martin a jeho manželka když jeli 21. cervna 1994 zMadridu do Marbelly hrát golf. Jižne od mestecka Getafetotiž na jejich auto spadl úlomek 1,5 kg težkéhometeoritu. Proletel celním sklem a mel takovou sílu, ženež skoncil na zadním sedadle, dokázal zdeformovat volant. PanJosé Martin mel príslovecné „z pekla štestí“.Byl zranen pouze na palci (jiné prameny uvádejí malícek pravéruky). V okolí bylo pozdeji nalezeno 50 kg dalšíchúlomku.

Pripomenout si mužemetaké další kuriózní prípady, kdy napríklad v roce 1984zasáhl meteorit v Claxtonu v americkém státe Georgiapoštovní schránku, anebo roku 1988 rozbil jiný meteorit vTrebbinu v tehdejším východním Nemecku zahradnískleník.

Ušetreni nezustaliani astronomové, kterí si pritom s vesmírnými telesy zcelanepochybne prátelsky rozumejí. Dva žhavé kovové meteoritytotiž 17. ledna 1955 dopadly na amatérskou hvezdárnu vKirklandu ve státe Washington. Jeden z nich zpusobil požár.Že by se jednalo o potvrzení starého prísloví, které tvrdí,že „cím kdo zachází, tím také schází“?

Nápověda  

ztrouchnively kmen

Obrázky     
hint 03a
hint 03a
hint 03b
hint 03b
 

Záznamy   nalezeno 9x nenalezeno 1x 0x     [Zobrazit všechny logy]

20.01.2015 RMH Lysec Nalezl cache
Dneska jsem dokoncil tuhle archivni serii.Teren byl misty paradni prochazkou,misty opravdu vyzivne brodeni louzemi a uhybani trnum.Z cele serie jsem nakonec nenasel jedinou sestku,ale mozna tam nekde bude,treba ji jen prestehovali divocaci.Diky za peknou serii.

Z kmenu zbyl jenom rozpadajicise klacek,pod kterym je dost vlhko.Nalezena bez problemu
01.11.2014 jurda007 Nalezl cache
Odloveno s .Johny.,díky .-)
01.04.2013 bart.etc nenalezl cache
Dnes jsem se po krátké době vrátil k odlovu této série a výsledky jsou všelijaké. Zde opět nenalezeno,ani hint nepomohl. Nemohu ale říci, že zde není, třeba mě jen v tom sněhu unikla. Díky za pozvání
26.05.2012 Tiskar94 Nalezl cache
Nalezeno.
 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.008 sec
Generování stránky: 0.008 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek