oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 2.0 z 5.0 Terén: 2.0 z 5.0 04 - Patrejte po mimozemstanech! založil ice-cream_licker

Velikost: Mikro
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 03.05.2010
Vytvořeno: 23.05.2010
Poslední úprava: 23.05.2010
waypoint: OZ0198
Naleznete také na: geocaching.com

10 nalezeno
1 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
5646 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Prítomnost cizích inteligentních foremživota ve vesmíru je podle soucasného stavu vedeckého poznáníprinejmenším pravdepodobná. Zatím však neexistujížádné prímé ani oficiální dukazy, které by takovou skutecnostjednoznacne potvrzovaly. Po stopách neznámých civilizací v kosmupátrá projekt SETI@home a vy se mužete pridat také!
Pokud máte doma osobní pocítac, mužete využít pauzy, kdyna nem nic nedeláte, a použít jej k jiným úcelum –napríklad k pátrání po cizích vesmírných civilizacích.
More údaju z radioteleskopu
Projekt SETI@home existuje již od roku 2000 a jde o zkratkuanglického výrazu Search for Extraterrestrial Intelligence neboliPátrání po mimozemské inteligenci. Provoz zajištujeLaborator kosmických ved (SSL) pod záštitou Kalifornskéuniverzity v Berkeley. Zdejší odborníci analyzují údaje zmnoha radioteleskopu po celém svete s cílem rozlišit umelýsignál od prirozeného rádiového zárení, což je ale casove itechnicky neuveritelne nárocné.
Z tohoto duvodu vznikl pred osmi lety vcelku jednoduchý, volneširitelný pocítacový program, který si mohl kdokolivstáhnout a nainstalovat do svého pocítace v podobe sporiceobrazovky. Nevyužitý pocítac prostrednictvím internetu vdobách svého „osobního volna“ totiž pomáháanalyzovat zachycené údaje a pátrá po stopách dosud neznámýchbytostí.
Vznikl obrovský superpocítac
Do programu SETI@home se od roku 2000 zapojilo mnoho dobrovolníku ajejich pocet se v soucasné dobe odhaduje na více než petmilionu. Vznikl tak obrovský superpocítac, který pracuje naprincipu distribuovaných výpoctu.
Nejvýznamnejším zdrojem dat z vesmíru je nejvetšíradioteleskop na svete v Arecibu s parabolickou anténou o prumeru305 metru. Nedávno prošel tento obr podstatnou rekonstrukcía byl vybaven sedmi novými prijímaci. Nyní muže zaznamenávatzárení až ze sedmi oblastí oblohy naráz místo jedné a také jeschopen urcovat jejich polarizaci. To je duležitépredevším pri rozlišování umelých od prirozenýchkosmických signálu.
Vylepšený radioteleskop v Portoriku predává vedcum ažpetsetkrát více dat než predtím. Jejich objem podle EricaKorpela ze SETI@home odpovídá 3 stum gigabytu denne a 100 tisícumgigabytu rocne. Takové množství informací lze podle odborníkuprirovnat k obsahu Kongresové knihovny ve Washingtonu v USA, kteráje nejvetší svého druhu na svete. Z duvoduvyššího objemu dat bylo rovnež nutné upravitsoftware pro pocítace dobrovolníku.
Konec verejných financí
V minulosti celil projekt SETI a zvlášte pak jeho cástSETI@home ostré kritice ze strany politiku i nekterých odborníku,kterým se nelíbilo, že nedosahuje žádných zajímavýchvýsledku. Následovalo proto zastavení podpory z verejných financí,prestože šlo o zanedbatelnou cást penez z kapesdanových poplatníku. SETI tak doposud prežívá jen díkysoukromým grantum a dobré vuli rady institucí, firem ijednotlivcu.
Mnozí vedci jsou v dnešní dobe na základe nynejšíhostavu poznání skálopevne presvedceni, že mimozemský životve vesmíru skutecne existuje. Zároven je však stále dostskeptiku presvedcených o tom, že clovek je v kosmu sám. A jiníbadatelé zase poukazují na možnost, že vyspelé cizíinteligence nemusejí komunikovat prostrednictvím rádiovýchsignálu.
Pridejte se také vy
Když už tedy nic jiného, SETI@home je rozhodneužitecný zpusob, jak zamestnat nevyužitý pocítacpripojený k internetu. Pokud máte zájem pridat se k dobrovolníkum apodílet se na hledání mimozemské jehly v kupce kosmického sena,potrebný program i veškeré informace (z vetší cásti vceštine) je možné nalézt na webových stránkáchwww.setiathome.ssl.berkeley.edu.

Nápověda  

briza, kamen

Obrázky     
hint 04
hint 04
 

Záznamy   nalezeno 10x nenalezeno 1x 0x     [Zobrazit všechny logy]

15.01.2015 RMH Lysec Nalezl cache
Dneska nadesel cas k odlovu dalsi casti teto archivni serie.Cast jsem odlovil v lete,ale pak jsem si rekl,ze kvuli huste vegetaci bude lepsi pokracovat v jinem obdobi.No,tenhle plan tak uplne nevysel.Ty vsudepritomny zeleny ostnaty draty zustali stejny,aspon koprivy nejsou.Chvilema jsem nevedel,jestli jdu jeste lesem,nebo snad rybnikem?

Misto brizy je uz jenom parez,ale zamereni sedi.Obsah krabicky je suchy a v dobre kondici.Diky za peknou serii.
01.11.2014 jurda007 Nalezl cache
Odloveno s .Johny.,díky .-)
01.04.2013 bart.etc nenalezl cache
Dnes jsem se po krátké době vrátil k odlovu této série a výsledky jsou všelijaké. Tady jsem byl navíc, místo je vykácené, lesníci se činili a po stromech zbyly jen pařezy a i ty byly vyvrácené. Keš je ztracena.
26.05.2012 Tiskar94 Nalezl cache
Nalezeno.
 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.006 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek