oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 2.0 z 5.0 Terén: 2.5 z 5.0 13 - Hruza z Tennessee založil ice-cream_licker

Velikost: Mikro
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 03.05.2010
Vytvořeno: 23.05.2010
Poslední úprava: 23.05.2010
waypoint: OZ01A1
Naleznete také na: geocaching.com

11 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
5997 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Pocátkem 19. století zacalo farmárskou rodinuBellových sužovat jakési prokletí. V byte jim poletovalnábytek, neviditelné ruce je tahaly za vlasy a v dome sezhmotnovaly nejruznejší prízraky. Na rádení zlých sil sedokonce prijel podívat i Andrew Jackson - budoucí americkýprezident. Událost, která vešla ve známost jako „hruzaz Tennessee“, se považuje za jednu znejproslulejších záhad Ameriky.
Americký historik Albert Virgil Goodpasture jako jeden z prvníchvylícil prubeh událostí ve svém díle History of Tennessee z roku1886. Fenomén zacal, když zámožný farmár John Bell zmalého mestecka Adams se jednoho letního rána roku 1817 vydal jakoobvykle na obhlídku svých pozemku. Tentokrát ho ale cekalo nemiléprekvapení. Na jedné louce se proti nemu znenadání vyrítil obrovitýcerný pes. Podle mužových slov se prý zhmotnil doslova zniceho a okamžite na neho zaútocil. Oci mu prý pritom svítilyjako lampy a zlovestne vrcel. Vydešený farmár se dal naútek, psisko ho však pronásledovalo až ke dverím jehostavení. Tam najednou zmizelo, jakoby se propadlo do zeme.
Toho dne již John Bell zustal doma a další ráno priodchodu z baráku se radeji vyzbrojil težkou rucnicí. Místo psavšak na neho pro zmenu zaútocil obrovský prízracný pták.Muž po desivém dravci vypálil nekolik výstrelu, k jehoúžasu ale kulky prolétly telem operence jako rídkou mlhou.Statkári nezbylo než znovu utéct.
Podobné ataky hruzných stvorení se ovšem opakovaly témerkaždý den. Jen v dome se prozatím cítil v bezpecí.Avšak zhruba mesíc po prvním zjevení prízracného psa seneznámé síly projevily také v príbytku Bellových.
Hlas ze záhrobí
Zpocátku se zvencí ozývalo príšerné škrábání a podleslov príslušníku rodiny uvnitr stavení jakoby se prohánelyvyhladovelé krysy. Slyšeli vrcení a hryzaní, o nekolik dnupozdeji je v noci kdosi surove políckoval a tahal za vlasy.Soucasne se samy otevíraly skríne, nádobí a príbory létaly vzduchema z lužek padaly prikrývky.
Záhadný poltergeist údajne sužoval Bellovy déle než rok.Poté se v dome zacala zjevovat nejruznejší prízracnázjevení. Mezi nejhruznejší patrily ohnivé postavy apoletující cerné fantomy. Farmár i jeho blízcí už byli napokraji psychického zhroucení. A pak - jednoho dne duch promluvil.Rodina se práve chystala k veceri, když se nad nimi prý ozvalnepríjemný skrípavý hlas: „Já jsem Kate Battsová, starácarodejnice, a jsem odhodlána Johna Bella soužit tak dlouho,dokud ho nedoženu k smrti.“
Farmár údajne starou ženu pri jednom ze svých obchodunepredstavitelným zpusobem ošidil a ona zchudla a zemrela.Ted se mu prý chce pomstít. Muž si sice na žádnou Katenevzpomínal, ducha to ale nezajímalo.
Vyhnala i prezidenta
Podle jiných zdroju se po nekolika dalších týdnech hruzyplnýhlas ozval znovu a tentokrát se predstavil jako veštkyne.Predpovedela užaslým Bellovým presné datum americké obcanskéválky a dokonce i obou svetových konfliktu. Tou dobou si už oprokleté farme v Tennessee povídalo celé okolí a nenápadný selskýdum údajne poctil svou návštevou generál Andrew Jackson– budoucí americký prezident.
Prijel na podzim roku 1818, aby si s duchem staré carodejniceosobne promluvil. Pozdeji se ukázalo, že jeho zámer byl zcelajiný. Doprovázel jej prý profesionální vymítac duchu, který mel zaúkol zastrelit Kate stríbrnou posvecenou kulkou. Jenomžekdyž prý exorcista sáhnul po zbrani, jakási neviditelná rukamu vytala porádný polícek a on ve strachu utekl. Budoucí prvnímuž USA údajne odešel ve spechu také. Útoky prízracnébytosti od té doby byly mnohem nebezpecnejší. John Bell bylprý nekolikrát bolestive zranen a v roce 1820 na následky poranenízemrel.
Sedm let klidu
Po jeho smrti se Kate soustredila na farmárovu dceru Betsy a jejíhosnoubence Joshe Gardnera. Po opakovaných výhružkách apronásledováních dívka od plánovaného snatku radeji odstoupila,címž zrejme staré carodejnici udelala radost. Prízraktotiž slíbil, že sedm let budou mít klid a své slovoskutecne dodržel.
Po této dobe se rádení neznámých sil objevilo znovu, ale prýuž trvalo jen dva týdny. Nikdo víc už potom o KateBattsové neslyšel. Událost z Tennessee všakješte dlouhá léta nedala místním obyvatelum klidne spát adodnes se považuje za jednu z nejvetších záhadAmeriky.

Nápověda  

mezi stromy, pod vetvemi

Obrázky     
hint 13
hint 13
 

Záznamy   nalezeno 11x nenalezeno 0x 0x     [Zobrazit všechny logy]

20.01.2015 RMH Lysec Nalezl cache
Dneska jsem dokoncil tuhle archivni serii.Teren byl misty paradni prochazkou,misty opravdu vyzivne brodeni louzemi a uhybani trnum.Z cele serie jsem nakonec nenasel jedinou sestku,ale mozna tam nekde bude,treba ji jen prestehovali divocaci.Diky za peknou serii.

Touhle jsem dnes celou serii dokoncil.Strom z fotohintu je stale na svem miste,jen vetev casem asi zkamenela.
01.11.2014 jurda007 Nalezl cache
Odloveno s .Johny.,díky .-)
26.05.2012 Tiskar94 Nalezl cache
Nalezeno.
02.05.2012 koyamas family Nalezl cache
Série splnila presne to, co jsem od ní ocekával. Asi stejne jako to je s pracovním nástrojem slecen od Dubí, který tento obrazec symbolizuje. Bylo to tu zarostlé, vlhké, pohybovali se tu roztodivné breberky a místy to i zapáchalo. http://www.geocaching.com/images/icons/icon_smile_big.gif" border="0" alt="" align="middle" /> Po tom, co jsem se nacal na sérii Krupka se tahle výzva nedala odmítnout. http://www.geocaching.com/images/icons/icon_smile_cool.gif" border="0" alt="" align="middle" />
Díky za kešku i celou sérii. Takovým nevysvetlitelným (možná trochu úchylným http://www.geocaching.com/images/icons/icon_smile_big.gif" border="0" alt="" align="middle" />) zpusobem se mi tu líbilo a breberku (rozumej klíšte) jsem si odnesl "jen" jednu.
 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.006 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek