oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 2.0 z 5.0 Terén: 3.0 z 5.0 Zapomenutá stezka založil zmijovkar

Velikost: Mikro
Časová náročnost: 2:30 h  Délka: 10.00 km
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 09.04.2012
Vytvořeno: 02.09.2012
Poslední úprava: 10.09.2014
waypoint: OZ022B
7 nalezeno
1 nenalezeno
2 komentářů
3 sleduje
6010 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Na ceste podel Luznice byl v letech 1938-39 vyrazen tunel pro vetsi pohodli turistu. Predtim vedla stezka horem pres skalu, od Tabora cestou se tremi vysokymi stupni, z druhe strany po drevenych schodech. Na teto pribenicke strane jsou dosud patrne operne zidky, tvorici serpentyny, a vyse mezi skalami dalsi zidky z kamenu.

Ke kesi se nejlepe dostanete z pribenicke strany. Ukryta je na nejvyssim miste teto stare stezky, temer presne nad kesi v tunelu. Casova narocnost plati pro nejobvyklejsi pristup, prochazku od restaurace Harrachovka, kde lze bez problemu parkovat. Daji se najit kratsi cesty.

Nápověda  

nad hladkou stenkou pod kamenem, fotospoiler

Obrázky     
Tunel
Tunel
Opěrné zídky
Opěrné zídky
Spoiler
Spoiler
 

Záznamy   nalezeno 7x nenalezeno 1x 2x     [Zobrazit všechny logy]

09.01.2016 mirdule22 Nalezl cache

O pixličce jsem nějaký čas věděl a tak jsem ji chtěl spojit s odlovem keše u tunelu. Dnes to vyšlo parádně. V lokalitě jsem zaznamenal několk DNF, ale tady jsem byl úspěšný. Líbilo by se mi tu ale i bez nálezu, jen nevím kde jinde bych se místě dozvěděl. Po odlovu dolní keše jsem měl obavy kudy. Nakonec to bylo v pohodě i přes sněhový poprašek. Nalezeno v pohodě. Krabička byla docela vidět a tak jsem přidal jeden krycí kamínek. Zatahovací pytlík je dole děravý a tak jsem filmovku zamotal od drubé strany než obvykle. V krabičce je sucho včetně logbooku.

Dík za přivedení na pěkné místo a zdravíme ownera. 

29.11.2015 peaters Nalezl cache
Nalezeno kdysi a zalogováno až dnes díky!!
27.09.2014 Vix61 Nalezl cache

Vzal jsem synka, nacpali jsme se do maskáčů, do somradla nějakou tu flákotu a vyšlápli si do odpoledního údolí Lužnice založit keš a odlovit tento můj hříšek. Obojí se zadařilo. I klukovi (totálně ovládnutýho počítačovejma hrama) se to všechno tady okolo řeky líbilo. Co víc si přát? 

 Díky za keš

Obrázky k tomuto záznamu:
Podvečer pod keší.
14.09.2014 Vix61 napsal komentář
Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Hehe, pan Vix.L. má smůlu pořád skoro pořád…. A jelikož se ke keši vydrápal nesprávnou stranou a přičteme-li k tomu jeho nadváhu a dřívější datum narození, skoro nic tam neviděl. Tlakoměry měl za rohem, kyslíku jak na osmitisícovce a místo širokoúhlýho záběru panoramat před očima průzor jak v Té-třicetčtyřce… No nic, už jsem se pokáral (do pitomců).

Protože má ale všechno svý plus a mínus, plusem je to, že sem „musím“ znovu. Takže jsem si na konec měsíce naplánoval nádhernou procházku z Malšic přes Příběnice na Harašku. Na týhle kešuli si na počest autora, kterýho jsem jen velmi nerad vytáhl na její kontrolu, cvaknu z placičky.

Prunus domestica. Ročník 2012.

 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.011 sec
Generování stránky: 0.002 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek