oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Multicache Obtížnost: 2.0 z 5.0 Terén: 1.0 z 5.0 GBK založil gbk
Tato keška vás přivede k projektu o jedlém lese!

Velikost: Normální
Časová náročnost: 0:19 h  Délka: k.A.
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 16.01.2022
Vytvořeno: 15.01.2022
Poslední úprava: 17.01.2022
waypoint: OZ0287
0 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
1867 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

první keška je dostupná 24/7,
u následné je otevírací doba: úterý až pátek 14-18h do 28.1.2022, poté středa a čtvrtek 14-18h (pro kontrolu otevírací doby: https://bubahof.com/olga/ )

kontext:
permakulturní jedlé lesy kopírují symbiotické systémy přirozeně existující v lesích bez lidských zásahů. takové lesy už ale nejsou, a tak je tvoření jedlých lesních ekosystémů způsob, jakým obnovovat půdu a pěstovat úrodu bez devastujících následků monokulturního zemědělství a hospodaření. lesy jsou domovem 50ti až 90ti procentům zemské biodiverzity a jsou nejlepší způsobem, jak zadržet CO2 v zemi a mírnit dopady klimatické krize. ale není les jako les: naše člověkem vytvořené monokulturních smrkové lesy nemají druhovou různorodost, nejsou zdravé a když je napadne (nejen) kůrovec, nejsou dost odolné takové napadení přežít. namísto vysazování nových lesů stejného druhu, potřebujeme přirozenou alternativu, která nejen zabazpečí ekosystém i zdroj potravy, ale zároveň regenerují degradovanou krajinu. jedlé lesy podporují celistvý ekosystém, dávají útočistě různorodým druhům živočichů a rostlin, vytvářejí a obnovují horní vrstvu půdy, napomáhají růstů houbového mycélia, a uprostřed města poskytují reprezentaci přírody, která se radikálně liší od upravovaných a strohých parků.

Nápověda  

u motýlů nastává metamorfóza v kokonu, možná i tam najdeš odpoveď pro metamorfózu nezdravého ekosystému městského parku, ve kterém se nacházíš


Záznamy   nalezeno 0x nenalezeno 0x 0x   

Výpočet stránky: 0.004 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek