oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Záznam pro Stary Zlin - povesti - O strasidloch    nalezené 11x nenalezené 0x 4x

07.03.2015 bellowsi Nalezl cache
V listopadu jsme absolvovali Miloše a bylo to skvělé. Proto jsme si slíbili, že Strašidla nesmíme vynechat. Dlouho jsme odkládali Bestrmana, ale jakmile se podařilo, zbytek šel hladce. Opět skvělá zábava. Děkujeme. In/Out CWG In:"černý kůň" Out:omalovánka
16.01.2015 BigPeter&Micinka Nalezl cache
To si takhle v prosinci lovíme Otomiloše, když tu nás před návštěvou jeho druhé stage zastavil sníh a mráz. Čekaje, až se počasí umoudří, vrhnuli jsem se na "studium" Milošova pokračování, tedy Pověstí o strašidloch. A co nevidíme: úvod téhle keše je relativně blízko Otomilošovy druhé stage. Bylo rozhodnuto. Jakmile se trochu oteplí a staje zníh, vyrazíme jedním tahem na oboje.

Ten den - či respektive večer - nastal 10. ledna. Vypravili jsme se kolem 5. hodiny podvečerní v sestavě já, osmiletá dcera Kika a mudlošvagr Martin. Parkujeme na doporučeném místě a vyrážíme na první stage, kterou překvapivě rychle objevuje bystrá Kika. Paráda! Potemnělými zamudlenými ulicemi míříme na stage dva, kterou pro změnu nalézám já. Zaslouženě si lezu ke strašidlu (ono tam fakt je!) pro další souřadnice, ale opojen úspěchem opomíjím hledat důležité bonusové číslo (s Práchenským si můžeme podat ruce). Neuvědomuje si tuto chybu nadšeně míříme na stage tři. Měl jsem trochu strach, že tohle pro nás bude konečná, protože sněhy tály a Dřevnice byla dost rozvodněná. Naštěstí to ale vyšlo a z bestermana se stal vrchol celého dobrodružství. Dokonalé místo, dokonalé provedení, fantastický zážitek. Pod dohledem samotného vodníka ovšem odcházíme opět bez bonusového čísla, tentokrát ale ne naší vinou. Indície byla na této stage poškozená a číslo nebylo možné s jistotou vyluštit. Alespoň jsme se ale dozvěděli, kam pokračovat dále. Černého koně nalézá tentokrát mudlošvagr Martin a opět neomylně a rychle. O to neslavněji ovšem končíme u zlínského sklepení. Mojí vinou, bohužel. Až příliš upjatě jsem se soustředil na domněnku, že polezeme bůhvíkudy bůhví kam pod zem, že jsem zcela ignoroval to podstatné, co je na této stage cílem. Teprve telefonát Nikitovi-1 (owner Davee nebyl zrovna k zastižení) nás přivádí ke hledané indícii, ze které ovšem i tak odcházíme bezradní. Velíme k ústupu, neb čas ubíhal, dcera musela do postele a nám tak jako tak chybělo důležité číslo z Bestermana, bez kterého byla cesta k finálce uzavřená.

Přesto jsme z centra města odcházeli nadšení. Doma jsem si nalil sklenku vína, hodil se do pohody a po chvilce z fotografie odhalil skrytou zprávu z indicie Zlínského sklepení. Jupí! V mezidobí se ozval Davee a pomohl s poškozeným Bestermanem. Chybělo už jen číslo od strašidla z Oltéřů, ale to jsem se rozhodl neřešit s ohledem na to, že mělo řádově pouze metrový vliv na jednu z finálových souřadnic. Přibližná pozice finálky tedy byla na světě.

Týden jsme si počkali na lepší počasí a dnes zaveleli k útoku na (před)finálku. Tentokrát jen ve dvojici s dcerou Kikou. Předfinálka nás dostala do kolen, byla to nádhera - skutečně jako v pohádce. Správná cestička odhalena úžasnou Kikou a za malý moment už jsme stáli pod hrncem a drželi hledaný poklad v ruce. Já směnil jeden suk a dcerka se vyřádila na tom, nač se celou dobu těšila - na zaplnění stránky logbooku obrázky hned několika rozpustilých strašidel.

Děkujeme za prímovou a pohodovou keš, která je takovou jednodušší a kompaktnější alternativou k Otomilošovi. Skutečně ji lze projít na jeden večerní zátah, ikdyž za avizovanou hodinu a půl se to určitě stihnout nedá, zapotřebí je minimálně dvojnásobek tohoto času). Jednotlivé stages překvapují rafinovaně ukrytými indiciemi, přičemž určitou výjimku tvoří Besterman. Ten svojí kvalitou výrazně převyšuje všechny ostatní stages.

Zkrátka to celé bylo moc příjemné a i dcerka Kika si to výtečně užila. Je velká škoda, že se keš topí na neznámém serveru opencaching.cz, ale chápu - kvůli kolizi s jinými keškami to prostě jinak nešlo. Všechny kačery proto závěrem vyzýváme - pusťte se do toho, registrace není vůbec potřeba a fakt to stojí za to.

Davee - děkujeme!

PS: Pro ty, kdož na keš vyrazí a na Bestermanovi narazí na problém: sloupnutá=3.
04.01.2014 openprachensky Nalezl cache

To tedy bylo něco.

Cache, která má v atributech předpokládanou nebo v lozích zmíněnou časovou náročnost rovnající se jedné delší procházce, já obvykle lovím čtrnáct dní. Když je čas, když jdu kolem, když můžu, když chci,... rozvláčně leč koncepčně :-), v tomto případě vždy za tmy, ta přidá nejednu hvězdu v hodnocení radosti z lovu. Ale v tomto případě mi to vlastně vůbec nevadilo a trochu mě i mrzelo, že jsem došel do finále, které jsem, snad možná i schválně, oddaloval.

Další, co mě trochu mrzí, že jsem si musel říct o nápovědu správci zlínských strašidel, když jsem nemohl a nemohl objevit černého koně. Ale toš co už. Tam, kam jsem se podíval už desetkrát, jsem se podíval pojedenácté a úspěšně. Asi zastření smyslů, nedůslednost, neuvědomění si toho, jak může černý kůň vypadat. :-)

Taky jsem se přesvědčil, že je dobré číst slovo od slova pokyny a hlavně si je uvědomit - to když jsem se vracel pro jedno číslo... (v dešti to bylo obzvláště výživné, následovat bílou paní a nezabít se)

A co říct k úplnému závěru? Nemohl jsem si vybrat lepší čas a podmínky. Hodinu před půlnocí, za mírného deště, vítr ohýbal stromy, celý les tajemně hučel. Takže to, že jsem si nemohl vybrat lepší čas, myslím tak, jak to říkám - bylo to dokonalé dokreslení už tak povedené malby. (Podobné kouzlo měl Otomiloš před rokem, za úplňku, při více než dvaceti stupních pod nulou a s křupajícím sněhem pod nohama.) Jen tedy moje kresba utrpěla počasím - ze stromů i mraků kapalo víc a víc, tak jsem chránil logbook jak mohl a spěchal jsem. Ale třeba jsem nabídl autorovi lesní strašidlo a skrytí čísel pro další díl :-). Navíc při těch pazvucích všude kolem jsem se cítil tak nějak nesvůj, toš sem byl rád, že už jdu pryč.

Cestu zpět jsem zvolil trochu oklikou - zavzpomínal na Miloše a pak na asfaltce měl možnost sešlapat z bot nánosy bláta.

Děkuji mnohokrát, ať žijí strašidla!

30.12.2013 johndigger Nalezl cache

Odloveno společně s Vojtey teamem. Keš nás opravdu nadchla. Všechny stage byly nádherné, ovšem nejlepší byl vodník a magická finálka.

Díky moc za ni.

30.12.2013 vojtey Nalezl cache
super moc dík
10.09.2013 davee77 napsal komentář
Opraveno. Keš je opět funkční.
04.09.2013 davee77 napsal komentář
První stage není dočasně na svém místě - opravuje se.
06.07.2013 mokranii Nalezl cache
Náhodné zjištění existence opencachingu nás okamžitě navnadilo vrátit se ke stopám Milošovým.A opravdu to byla suprová záležitost,zvláště finále tedy opravdu vymazlené.Už teď se těšíme na nějaké další pokračování.Díky moc!                            In/out:CWG/CWG
11.05.2013 davee77 napsal komentář

Koňská stage není na svém místě. Pracuju na nápravě a trvanlivější variantě. Prosím o pár dní posečkání.

 

EDIT: Hotovo

25.04.2013 davee77 napsal komentář

Tak jarní prořezávání a kácení s sebou vzalo jednu indicii. Brzy ji doplním. Dosavadním nálezcům děkuju za parádní logy a malůvky :-)

 EDIT: Nakonec vše v pořádku. Pracovníci byli inteligentní a indicii taktně obešli a necali ji na místě. Keš je tedy stále lovitelná. Hurry up!

23.04.2013 weselka Nalezl cache
To si takhle jednou jdu kolem Máců a uvědomil jsem si, že tady někde začíná ta nová kešule od davea. Tak jsem si našel volnou wifinu, stáhl listing a ono ouha... je to trošku noční záležitost. No nic, zkusím to.
Katovec pěkný, procházku po Oltéřoch zvládám díky bludičkám svítícím i ve dne. Rande s bílou postavou zvládám také, ale doupě bestrmana vynechávám. Nebylo by politicky vhodné navštěvovat ho v tuhle hodinu. Tak jsem šel rovnou na rynk, sedl si na lavečku a chvílu přemýšlal. V jednu chvílu... tuším, že to bylo v pravé poledne, se kolem mě mihl průhledný opar, stín, byl to Miloš. Přeletěl náměstí a zmizel tam u... Tam u... jsem provedl nacvičený a léty prověřený geoúkon pro zjištění indicíí. Najít černého koňa už nedalo moc práce. K hrncu jsem se vypravil jiný den, když jsem měl cestu, šak to znáte, ale zase ve dne. Pár světlušek a duchů mě bezpečně dovedlo až k pokladu. Hrnec na mě naštěstí nespadl, tak jsem pěkně omaloval do sešitka toho co jsem nenavštívil, vložil jedno dřevěné colečko a pádil za svou prací.

Dík za peknou kešulku. Bestrmana navštívím až budu kontrolovat některou ze svých kešulí ;-)
12.03.2013 OyunkeThanka Nalezl cache

 Při publikaci jsem byl celý víkend mimo a o opencachingu jsem dřív neměl ani tušení.

V pondělí jsem se pustil do obnoveného Otomiloše. Na jednom místě jsem se zasekl a během vymýšlení jsem obešel první dvě stage Strašidel. Do toho pípla nová keš v Malenovicích. Tak honem a díky Lalosovi se Skywalkerem jsem mohl logovat coFTF.

Dneska v úterý jsem se vrátil k Otomilošovi. Pokročil jsem jen o kousek a zasekl se znovu. Tak jsem se rozhodl dorazit Strašidla.

Paráda, super provedení, skvělý nápad, jedinečné dobrodružství. Taková noční v podstatě městská keš mi ve Zlíně chyběla. Škoda, že skoro všechny stage jsou v kolizi s jinými keškami. Být na oficiálním geocachingu byla by jasným adeptem na keš roku a návštěvnost by byla mnohonásobně vyšší. Snad si k ní lovci najdou cestu. Rozhodně to stojí zato. Třeba vodník, nebo předfinálka, ale vlastně všechny části se mi moc líbily.

 Díky za parádní keš, STF a seznámení s opencachingem

in: CWG, plyšáček, zvýrazňovač

out: CWG, pexeso, STF odměna
Obrázky k tomuto záznamu:
STFlog
10.03.2013 Los Skajos von Walkos Nalezl cache

CO FTF s Lalosem a Samem

 Začnu zeširoka - opencaching je prapodivná věc a díky této keši jsem také zjistil, že jsem se tu už kdysi dávno registroval !!! Chacha a úplně na to zapomněl !!! A taky tu lze měnit nick každých 5 minut, lze tu logovat politicky nekorektně, keše zde jsou naprosto nevyzpytatelné, místo holek tu maj liliputky a vůbec všechno je tu takové diverzantní :-D

 

Ale zpět ke keši. Špičková záležitost dělaná opravdu s láskou.

1st - tajmené grafity kypré šenkýřky, bohatě obdařené v předu i vzadu nás vedou k prvnímu nápisu. "Ahoj hňupe! " a znak pí.i - ha - to nás asi zdraví Miloš. Nakonec nalézám to co mám a oči mi září. 1St 100%

2st - šmarja paneko skákavá - ona se tam fakt vznáší ! A Lalos levituje sní !!! 2st 100%

3st - tak pozor, zrada, Lalos leze dovnitř první a nakonec vylézá jako ze škatulky. Já tam lezu stejnou cestou za ním a jsem celý od bahna, hlavu mám plnou čehosi a pes je jak prase....opravdu nechápu.. vodníkova pomsta ?3st. 100 %

4st vrchol celého příběhu - náměstí má fakt podzemí ! Člvěk chodí každý den kolem a přitom jsem tam nikdy nevlezl. Lalos to komentoval, že jsme jak houmlesáci (dva chlapi ležící skoro na zemi a nechápavý pes uprostřed:-)

Noční chodci byli skoro na dotek, přesto jsme byli skryti v šeru Milošovy vyhaslé záře. Super nápad. 4st 100%

5st - čekali jsme hřebce, ale byl to takový poníček, trošku odchlýplý...prohledali jsme jeho kobylinec a nakonec našli vše potřebné. 5st 80%

 ...dál nebudu spoilerovat....

Finálku jsem čekal v tom opuštěném pohřebáku, co máš před domem, ale asi si ho šetříš pro grandiozní třetí díl - chápu :-)

Při hledání hrnce jsem nohou až po koleno zapadl do....však víš, taková past na chamtivce

Závěrem -promakaná noční hororová keš pro všechny - od dětí až po takové blázny, jako jsme my. Díky moc za super večer a rozhodně by ji nominace na keš roku neminula.

Líbila se.

In: 2 x CWG

Out: ToyStory kartičky

PS: při kreslení se mi omylem zlomily dvě voskovky, omlouvám se, ale na tom listí jsem byl dost nestabilni. Byly dvě, teď jsou 4.

 

10.03.2013 lalos Nalezl cache

FTF společně s "vy-víte-s-kým-a-jeho-psem"

 

On ten opencaching je fakt pole neorané. Zrovna před 14 dny jsem si založil účet na opencaching.pl a hned jsem urval 2FTF na severu Moravy. No a včera se zadařilo zas :D

Bohužel jsem byl při publikaci zrovna úplně mimo Zlín, ale listing vypadal velmi slibně, takže o nedělním večeru bylo předem rozhodnuto.

On víceméně napsal už všechno Sky.

Čekali jsme nějaké psycho, ale bylo to pohodové a hlavně vymakané. Největší pohoda je zlínské náměstí. To mi spadla brada. No a těsně před finále..... Úžasná záležitost. Noční městská akce tady prostě chyběla a jsem rád, že se tato pohodička dostala na světlo světa. 

Finálka byla už jen třešinka na dortu a nápad s logbookem je taky skvělý. 

Tuto kešku musím všem jen doporučit. Budu jí dělat reklamu, kudy chodím, stejně jako davee dělá reklamu mé hospodě na mýtince. 

Moc díky, budu se těšit na završení trilogie, tentokráté třebas na tom garmiňáckém opencachingu co?

OUT: FTF odměna. STF ještě zbyla :) 

Obrázky k tomuto záznamu:
log1
log2
09.05.2012 Nikita-1 Nalezl cache

Beta test, uz ani nevím kdy, snad loni na jaře před keškobraním. Tenkrát ještě verze pro geocaching bez finální schránky. Nyní už na open se schránkou, na kterou se ještě musím zajít podívat. Tato undergroundovka je opravdu promáklá a jednotlivé stages jsou vymazlené. Bylo by škoda ji nevypustit. A snad se ji jednou otevřou dveře i u zeměmluvu. Škoda že FTFkaři nevyrazili ještě týž den. Bylo by to se vší pompézností a i s ownerem :(

 

Keši hodně zdaru !

 

TFTC

[Zpět na Cache]
Výpočet stránky: 0.004 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek