oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Záznam pro Zmijovkářova putovní keš    nalezené 6x nenalezené 0x 9x

29.11.2015 peaters Nalezl cache
Nalezeno dnes, kdyby mi o ní Milan neřek tak jí asi nemám díky!!
24.10.2015 zmijovkar Nalezl cache
Skvěle vybrané místo! Není běžné, aby místo uložení chválil owner, ale tady je to trochu jinak ;-)  Také jsem váhal, jaký typ logu použít. Owner maintenance v open není, řeší se to poznámkou. Ale když jsem keš na toto místo nedal a hledal jsem jako každý jiný, tak loguji "nalezeno". Body jsou body ;-)  A nakonec ani v komerčním systému není proti pravidlům logovat vlastní keš ;-)  Nechal jsem ji ale tu, abych "nevyžral" toto hezké a zajímavé místo s historií a nález zde si mohl užít i někdo další. Třeba se někdo najde, dnes tu proudily skoro davy lidí prohlídnout si obvykle ponořená místa (my přijeli na lodi).
Obrázky k tomuto záznamu:
stará kilometráž (z Budějic)
naše loď s pilířem nedostavěného mostu
od keše
z druhého břehu
01.10.2015 zmijovkar napsal komentář

Sledování hladiny Orlíku:

http://www.pvl.cz/portal/Nadrze/cz/pc/Mereni.aspx?id=VLOR&oid=2

30.09.2015 Vix61 napsal komentář

I já chválím špičkovej výběr místa pro novou keš

Zajímavý čtení o vltavskotýnském opevnění je na http://kolomerice.eu.

29.09.2015 zmijovkar napsal komentář
Skvělé místo, děkuji. Já se tam snad budu muset vypravit, dokud je voda dole.
28.09.2015 Milan_cze napsal komentář

Keš uložena.

Souřadnice: N 49° 15,649' E 14° 20,439'

Keš je uložena kousek od betonového bunkru. Co je ale zajímavé, tak bunkr je většinou pod vodou, ale kvůli opravě nedalekého mostu je v současnosti hladina snížena a došlo k obnažení spousty krásných míst. Proto bych Vás sem chtěl zavést. Cca 2 km po proudu je torzo starého mlýna. Tomu se věnuje keš na komerčním serveru. 

 

Parkování je možné celkem blízko od bunkru. Malý návod: Ve směru od Opařan v obci nad bunkrem, je malý "sjezd" který ve směru od Bechyně (Týna nad Vlatvou) tvoří ostrou odbočku. Cesta vypadá jako asfaltová cesta do polí, realita je skoro stejná, ale touto cestou se pohodlně dostanete k zákazové značce. Tam auto ponecháte, seběhnete z kopečka a jste u bunkru.

Obrázky k tomuto záznamu:
Bunkr
Bunkr 2
Bunkr 3
Torzo mlýna 2km po proudu
22.08.2015 Milan_cze Nalezl cache

Vyzvednuto.

 

Keš jsem vyzvedl dnes při procházce na kleti. Proč? Ráno jsem si říkal, že kouknu, zda na opencachingu není na kleti keš, že bych tam případně jednu založil.. A bohužel byla.. Jenže putovní.. Proto jsem si dovolil keš vyzvednout přemístit... 

 

Tuto keš jsem ještě nikam neumístil, ale brzo se tomu tak stane...

18.08.2015 skeptik 013 napsal komentář

Tak koukám, že Zmijovkář tady vystřihl zase jeden pěknej kousek, kterej ten pacholek ze Seattlu onehdá zakázal. Bohužel anebo možná bohudík na opencachingu moc lidí u nás nefrčí a tak si bude hezky putovat  a plnit svoje poslání. Na GC by to byl v dnešní přesycenosti keší a honibodovským závodům hodně zapeklitý oříšek. Já se teď potýkám s takovým podobným erőmy na archivovaných keších v maďarsku, kde jede na vysoké úrovni duální systém geocaching.hu a většina lidí ani gc.com nechodí.

Tahle se mi líbí, kdybych jek na Kleť, tak jí vezmu někam na Doupov a tam by asi skončila navěky.

Zdar Skeptik 013

01.07.2015 Vix61 napsal komentář
Kontrola kešule. Vše je OK, na víčku umyvadla pro veverky se objevila okousaná šiška. Neklamná známka toho, že to funguje. Aspoň co se týká těch veverek
02.06.2015 Vix61 napsal komentář

Keš je umístěna na nejvyšší hoře Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Její nadmořská výška je 1083m. Na jejím vrcholu stojí nejstarší kamenná rozhledna v Čechách (Josefova věž) a roubená horská chata (Tereziina) s restaurací, chráněná jako kulturní památka. Z jejího vrcholu jsou vidět i Alpy, ovšem budete-li mít tu správnou kliku. Já ji před lety takhle po ránu měl a turista vedle mě taky. Pak mi sdělil, že sem nahoru chodí už pátej rok, a teprve teď se zadařilo. 

Ačkoliv je hora protkána asfaltovými silničkami křížem krážem, přímo na její vrchol vede silnička jediná. Nějakých 10-20 metrů pod její poslední levotočivou ostrou stoupavou zatáčkou je po levé straně přírodní parkovišťátko (pro cca tři auta kolmo).  U něj je mohutná skála, za kterou už je vidět vršek rozhledny, a okolo mohutné smrky. Zde keš hledejte.

Není třeba nikam lézt. Ani na strom, ani na jakýkoliv kámen či skalku. Pěkně lovte ze země.

Keš najdete na souřadnicích: N 48° 51.921, E 014° 16.948

Hint: Odšpuntuj umyvadlo pro veverky.

Pozn.: Igelitový obal není součástí keše. Budete-li ji stěhovat do méně náročného prostředí, klidně se ho zbavte.

Varování: Seznamte se dopředu, za jakých podmínek a čím se nahoru dostat, ať si nevykoledujete pokutu. Doporučuji nahoru lanovkou a dolů koloběžkou

Obrázky k tomuto záznamu:
Rozhledna z pohledu od vedle.
Od pantáty vedou dráty...
30.05.2015 Vix61 Nalezl cache
Vyzvedl jsem ji (teď se zadařilo, cheche) a do 2.6. ji budu mít u sebe. Pak vyrážím na SC a kešule změní rajón. Vyjde-li to, bude zase na kopečku. Děkuji autorovi za pěknou keš, která rozčeřila stojaté vody.
Obrázky k tomuto záznamu:
Nedávno jsem četl kata Mydláře. Něco mi to připomíná.
To jsou ale krásný panoramata. Až na ten Choustník, kterej to hyzdí v dáli. Nebo obráceně ?
Od kešule byl výhled i nahoru.
29.05.2015 Milan_cze napsal komentář

Je to tady... Keš je na svém místě...

 

Keš Vás zavede na místo, kde měl být nedávný event. Zavede Vás na místo, kde nedavno vyrostla nová rozhledna, však s omezeným rozhledem...

 

Jak ke keši? Pěšky, či na kole.. 

 

Kde leží? 

N 49° 23,964'
E 14° 40,296'

 

Hint?

Bříza (Neprší na mě...)

 

Děkuji Zmijovkářovi za spuštění putovní fyzické keše!

23.05.2015 Milan_cze Nalezl cache

Vyzvednuta na eventu.

 

To jsou mi novinky :-D Člověk se stále učí.. Přemýšlel jsem kam s tou mrškou, ale dnes při procházce...... Ale to až jindy. 

 

Děkuji Zmijovkáři za zalození této krabičky :-)

 

Jen by mě zajímalo, jestli jí můžu logovat vícekrát...

22.05.2015 samuela Nalezl cache
Betatest. Na přání ownera bez zapsání do logbuku, aby se "neochmatal". Keš jsem našla v torzu jabloně, přeji jí krásné a dlouhé putování. Díky za keš.
Obrázky k tomuto záznamu:
keška se připravuje na cestu
22.05.2015 zmijovkar napsal komentář
Startovní souřadnice jsou N 49° 26.039 E 014° 40.035. Keška se na nich objeví zítra, 23.5.2015, kolem 16.h spolu se Zmijovkářem. Hint: rostly na mě jabka.
[Zpět na Cache]
Výpočet stránky: 0.008 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek