oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Tradiční cache Obtížnost: 4.0 z 5.0 Terén: 1.0 z 5.0 Nejvyssi most na Morave/ Highest bridge on Morava  založil Jedla-bedla
Litovelská radnicní vež/Tower town hall the Litovel

Velikost: Mikro
Časová náročnost: 0:10 h  Délka: k.A.
Status: Archivovaná
Ukryto: 06.08.2007
Vytvořeno: 06.08.2007
Poslední úprava: 24.11.2010
waypoint: OZ00CE
Naleznete také na: geocaching.com

5 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
5269 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  


Litovelská radnicní vež/Tower town hall the Litovel

Litovelská radnice

V cele námestí Premysla Otakara II. v Litovli stojí výstavná stavba, puvodne sídlo rychtáre, pak panské sídlo a od poloviny 16. století radnice. Budova byla mnohokráte prestavována v pozdne gotickém, renesancním a barokním stylu. Soucasnou podobu má radnice od prestavby v 70. letech 19. století a po rekonstrukci z 90. let 20. století. Radnicní vež – jedna z dominant mesta - byla vystavena koncem 15. století. Prímo pod ní protéká rameno reky Moravy zvané Necíz, proto se o ní ríká, že se jedná o nejvyšší most na Morave. Její výška je 72m.
Ve dvorním traktu je druhotne osazený pískovcový portál se znakem Vlašímu (datován 1498), ve vestibulu renesancní deska z 15. století se znakem mesta a andílky, kterí mají netradicne prirození. Zlý jazykové tvrdí, že se jedná o dukaz nemravnosti Jana Šembery z Boskovic, Litovelského pána. V obradní síni radnice jsou lunety s výjevy z historie mesta.
V levé cásti – vlastní radnici - sídlí mestský úrad a starosta. Napravo bývaly masné a chlebové krámy, kasárna, okresní úrad a dnes je zde škola.
Keš je umístena prakticky na jediném možném míste, které bylo vhodné. Je pomerne frekventované, tak budte prosím velice opatrní pri jejím vyzvedávání a hlavne pak pri jejím vracení. Vyzvednutí keše nebude asi vubec jednoduché, budte na to dobre pripraveni a vybaveni, vím co ríkám!!! Umístete keš zpet do svého úkrytu tak, aby i ostatní ji mohli bez problému nalézt a vyzvednout. Dekuji!!!

Nápověda  

pako


Záznamy   nalezeno 5x nenalezeno 0x 0x     [Zobrazit všechny logy]

24.04.2009 bejar Nalezl cache
Tato skrýš mi dala zabrat. Podle nápovedy bych jí hledal jinde protože tam kde je schována se ta cást nazývá jinak. Jelikož ale 200m od skrýše mám pracovište tak jsem jí proste musel najít. Radeji jsem to nechal ale na vecer protože je tam dosti rušno. Jinak dík.
25.08.2007 Bellows Nalezl cache
Sobota asi 17hodin, liduprazdno. Nalezeno pri sjizdeni Moravy, skoro z lodi . Skoda, ze se k radnici neda doplout. Jeli jsme z Mohelnice a mohli jsme cestou odlovit celkem 5 kesek, ktere jsou blizko brehu. To je myslim super napad pro nejakou "Moravskou serii" Bobrikova - Templ - Obelisk - Reka Morava a Nejvyssi most. Jenom skoda, ze uz jsme je vsechny meli ulovene. Tak jsme se jenom divali z hladiny a rikali tam je.. a tam dalsi . Diky
v kesi nebyla tuzka, takze IN: spacek tuzky
13.08.2007 MilanoXTeam Nalezl cache
Odloveno dneska lehce odpoledne. Na námestí bylo plno, ale u keše nikdo. Rychlý hmat a byla moje. Pri vracení jsem z veže slyšel volání o pomoc. Skoro jsem se lekl, ale po chvilce se ze dverí vysypal celý zájezd rozrehtaných pubertáku. Nekdo jim tam zamknul... Ufff, polední horor se tedy nekonal. Díky za keš.
09.08.2007 walley Nalezl cache
prselo, takze perfektni pocasi, nalezno hned, jen mi chvilku trvalo nez mi doslo co s tim, no delsi chvilku mi to trvalo, ne ze bych byl uplne blbej, asi tim vedrem to bylo;) zalogovano na mostku u svazarmu, jeli tam zrovna kolem naky kolistky(wtf) liny to objet po silnic, tak sem tam musel uhnout.
 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.005 sec
Generování stránky: 0.002 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek