oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Neznámá Obtížnost: 2.5 z 5.0 Terén: 2.5 z 5.0 Mezi sady/Among gardens založil Jedla-bedla
Mezi sady

Velikost: Mikro
Časová náročnost: 1:49 h  Délka: 3.00 km
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 01.04.2008
Vytvořeno: 02.04.2008
Poslední úprava: 02.04.2008
waypoint: OZ0109
Naleznete také na: geocaching.com

1 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
3603 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

V obci, kam Vás zavedou tyto souradnice, pusobí firma, která se zabývá pestováním a zpracováním ovoce. Prevážnou cást produkce tvorí jablka a zbytek jsou hrušky. Pestují se asi na 250 hektarech a mel jsem tu cest, tam urcitou dobu i pusobit.

Úvodní souradnice Vás zavedou na roh sadu, kde firma pestuje hrušky. Vaším úkolem je zjistit pocet rádku A v tomto sádku a jeho obvod B v metrech(zaokrouhlete na desítky metru nahoru), daný oplocením. Pri prumerné délce rádku asi o 20m kratším, než je nejdelší strana sadu(zaokrouhlete na desítky metru dolu) a vzdálenosti stromu od sebe 1 metr se dá zhruba zjistit pocet stromu(zaokrouhlete na stovky nahoru) C, které se nachází v tomto malém sade.

Ciferný soucet A+B+C=4

Keš se nachází na souradnicích:
N 49°46.Y
E 017°03.Z
Pricemž:
Y = C/B + 7A +5
Z = (10 x B/A) + B/6 - A/2

Keš je umístena na opacném konci sadu, abyste se mohli presvedcit o jejich velikosti a udelat si trochu obrázek o množství pestovaného ovoce. Dejte pozor, ke keši vede cesta, kde je zákaz vjezdu všech motorových vozidel, takže preji príjemnou cestu.

Když zase samozrejme jen zhruba spocítáme plochu tohoto malého sadu s hruškama, dostaneme výmeru asi 1,5 ha. Na každém stromku bývá v prumeru 40 plodu o prumerné váze 10dkg(naprosto smyšlené údaje). Váš log bude uznán pouze tehdy, když mi meilem sdelíte celkovou váhu sklizeného ovoce této firmy za rok v tunách a název alespon 5-ti odrud jablek, které firma pestuje.

Vím, že se nekomu nebude líbit, že se jedná pouze o mikrokeš, ale vezte, zkušenosti me vedou k tomuto rešení.


Záznamy   nalezeno 1x nenalezeno 0x 0x   

19.04.2008 havela_team Nalezl cache
Vubec jsme netušili, že jsou tady sady a že jsou tak velké. Zajímavá byla také bažantnice. Pripraveno a spocítáno doma, došli jsme si pro finál a pak zjistit údaj, který je potrebný pro uznání logu. Díky za ovocnou keš.
Výpočet stránky: 0.004 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek