oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Virtuální Obtížnost: 1.0 z 5.0 Terén: 1.0 z 5.0 LOCATIONLESS-LIKE CACHE založil RadousCZ

Velikost: Nemá schránku
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 03.01.2010
Vytvořeno: 03.01.2010
Poslední úprava: 05.01.2010
waypoint: OZ017F
3 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
3 sleduje
5627 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

LOCATIONLESS-LIKE CACHE
Na tento typ cache jsem narazil při svém brouzdání na stránkách věnovaných geocachingu.
Bohužel všechny tyto cache jsou již archivovány a nové podobné jim mohou být zakládány jen na www.waymarking.com. Myslím si, že je to věčná škoda, jelikož o waymarking není takový zájem.
O co se vlastně jednalo: LOCATIONLESS-LIKE CACHE byly obdobou virtuálních cache, ale bez jednoznačně určeného místa. Namísto toho bylo úkolem najít podobný objekt, splňující zadaná kritéria, vyfotit se u něj a nahlásit jeho souřadnice. Každý objekt mohl být většinou odloven pouze jednou.
A tak mne napadla trochu rebelská myšlenka: založit locationless cache! Pokud si chcete zavzpomínat na již zaniklý typ cache a nemáte nic proti plnění nepovinných podmínek logu (je pro hravé hráče, nikoli pro soutěživé!!!), tak jste zde správně.
Podmínky logu:
1. vyfotit sebe nebo svou GPS u INFORMAČNÍ TABULE S MAPOU - tuto fotografii se souřadnicemi a stručným popisem místa umístění přiložit k logu na GC.com
Jelikož geocaching je spojen s cestováním a mapami, tak jako hlavní objekt Vašeho hledání jsem vybral informační tabule s mapou. Každou tabuli bude také možno "odlovit" pouze jednou (avšak je možný hromadný odlov jedné tabule skupinou cacherů, ale všichni logující cacheři musí být na fotografii zachyceni). Proto si budete muset nejprve zkontrolovat logy předchozích nálezců nebo Vám pomůže průběžně aktualizovaný GPX soubor s polohou již odlovených tabulí.
2. zapsat se do VIRTUÁLNÍHO LOGBOOKU 
Aby byla zachována co největší podobnost, tak neexistuje fyzický logbook. U této cache povedu virtuální logbook. Zapsat se do něj nebude nijak složité, stačí vytvořit v teple domova plnohodnotný log na papír, tak jak jste zvyklí do standardních logbooků (ručně, razítko, nálepka...). Takto vytvořený log pak stačí vyfotit nebo oskenovat a zaslat na můj email z profilu.  Po odeslání emailu můžete logovat. Zde naleznete virtuální logbook s Vašimi logy, který bude taktéž průběžně aktualizován.
Logujte datem zápisu na Opencaching.cz, nikoliv datem pořízení fotografie.  
V případě nejasností nebo nějakých nesrovnalostí s Vašim logem Vás budu kontaktovat emailem.
Doufám, ža rádi zavzpomínáte na již zaniklý typ cache a při jejim lovu se budete bavit stejně jako já při jejím tvoření.


Záznamy   nalezeno 3x nenalezeno 0x 0x   

21.07.2013 Schrottie Nalezl cache
I found this nice listing at a "check up visit" to opencaching.cz. Here in germany at opencaching.de we have the attribute "safari cache" for this type of caches and I went to see, how this is realized here at the czech OC site. Now I see, opencaching.cz ist using the first version opencaching-code. OK.

But now the map, my log-map: This map I found at a nice bycicle-trip near Magdeburg, where the Magdeburg water bridge, a navigable aqueduct, is crossing the river Elbe. The bridge connects the Mittellandkanal with the Elbe-Havel canal. Near the bridge are more ineressting buildings like a boat lift and some floodgates.
 
And now, my log translated with google:
 
Našel jsem tento krásný záznam v "check up" na návštěvě opencaching.cz. Tady v Německu opencaching.de máme atribut "safari cache" pro tento typ keší a já jsem se šel podívat, jak je to uvědomil, zde na místě české OC. Teď vidím, opencaching.cz ist pomocí první verzi OpenCaching-kód. OK.

Ale teď mapa, můj log-mapa: Mapa Našel jsem na pěkný výlet agility-u Magdeburku, kde Magdeburg vodní most, akvadukt splavný je přes řeku Labe. Most spojuje Mittellandkanal s Elbe-Havel kanál. Nedaleko mostu jsou ineressting budovy jako loď výtahem a některé Zdymadlo. 
 
Koordinates for this log: N52° 13.919 E011° 42.981 
Obrázky k tomuto záznamu:
The map
The logsheet
The bridge
24.10.2012 Nemo02 Nalezl cache
Náhodou při brouzdání po oc.cz jsem objevil tuto keš. Locationless keše jsem nezažil, takže jsem dlouho neváhal a vyrazil ven.
Vybral jsem mapu místního značení v Českém Těšíně na ul. Střelniční u KaSSa. N49°44.589' E018°37.693'
Díky za keš.
Obrázky k tomuto záznamu:
logbook
mapa
09.01.2010 Laboda Nalezl cache
Informacni cedule s mapou nalezena, prikladam foto i log. Je to v Ostrave Porube, krizovatka Hlavni a 17. listopadu, souradnice 49 49.842N  a18 09.870 E. Diky za kes.
Obrázky k tomuto záznamu:
Tabule
Log
Výpočet stránky: 0.024 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek