oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Neznámá Obtížnost: 4.0 z 5.0 Terén: 2.0 z 5.0 motyli tajemstvi založil PaWcz
Cache Tě zavede na krásné místo, které je na jaře plné motýlích křídel...

Velikost: Malá
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 12.06.2010
Vytvořeno: 20.09.2010
Poslední úprava: 22.09.2010
waypoint: OZ01BC
Naleznete také na: geocaching.com

1 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
6804 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Prosím, neodnášejte z cache trackovatelné předměty systému geocaching, pokud nemáte možnost zalogovat jejich převzetí na oficiálních stránkách geocaching.com! 

Děkuji za pochopení!

Cache byla již dříve publikována na stránkách geocaching.com, publikací na alternativním serveru ji chci zpřístupnit dalším nadšencům do hledání pokladů. Přeji šťastný lov!


Cache Te zavede na sráz, který je na jare plný motýlích krídel.

Zároven je Tato rozverná cache takovým malým dárkem...

 

Že nevíš, k čemu?
 Treba k výrocí narození hudebního skladatele Edvarda Hagerupa Griega (* 15.6.), který složil o motýlech krátkou klavírní skladbu... 

Jenže Grieg mohl videt Revnice jen z rychlíku, když jel na návštěvu Prahy, takže to nejspíš bude trochu jinak.

Každopádne cache je ukryta na nádherném míste, a tak doufám, že její odlov udelá radost i tem, co zrovna nic neslaví.


Výchozí souradnice úkryt cache neprozradí,

tak~e se nelekej, pro poklad nemusía lézt do kaany :-)

A proc práve motýlí tajemství?

Je v tom ukryto venování, a kdo ví, možná taky motýli vedí, kde se ukrývá poklad. Jenže aby jej clovek naael, musí nejdríve najít toho správného motýla. Aspon tak by to bylo v pohádce, která se ríká detem. Zbývá jen uverit a vydat se pro poklad...

 

Vetšina lidí vyroste a na pohádkové príbehy zapomene. Ale výrostek Venouš nezapomnel,  a že byl arciprevít, usmyslil si, že poklad najde, i kdyby tomu mel pochytat všechny motýli, co jich vzduchem létá. Zatímco jiní chasníci se veselili, obráželi zábavy a naháneli devcata, Venouš pobíhal se sítkou po stráních a nahánel hmyz. Lapené motýly zavíral do drevené bedýnky a všude je nosil s sebou. K tomu, aby Venouše dovedl k vysnenému motýlímu pokladu, se však žádný okrídlenec nemel.

On byl Venouš vždycky divnej, tukali si na celo chasníkovi známí, ale poslední týdny se chová jako cistokrevný blázen.

Na sbírku motýlu nalákáš holku jen ve filmu pro pametníky, ríkal mu hajný Veverka. Hajný musel vedet, o cem mluví, vždyt mel na svedomí tolik parohácu, jako žádný jiný mužský široko daleko.

Venoušova sbírka motýlu však prece jednu nalákala. A ne ledajakou, rovnou vílu! Lesní žínka Malvína mela už od jara dojem, že jí pri vecném dovádení na mýtinách neco chybí. Ptací zpev to nebyl - kosum to ladilo jako vždycky, bukac tvrdil muziku a ocas bekasíny rachotil do rytmu jako kastanety.

 Až když vánkem prestala poletovat jarní kvítka a ovzduším poletovala jen pylová zrna, co šimrají v nose, tak to Malvíne došlo. Motýlí krídla, která se drív tetelila v lesnatých stráních, byla ta tam.

Najít viníka jí netrvalo dlouho. Štebetaly si o nem sojky práskacky v celém polesí. Vyvaloval se zrovna v poledním slunci na malé skalce a nechytal motýly, nýbrž lelky.

„Nechceš mi ukázat svou sbírku motýlu?“ zeptala se jej koketne.

To tak, pomyslel si Venouš. Byl to sice hnup a neknuba, ale porád mel na pameti slova hajného Veverky. Ženská, kterou zajímají motýli, byla krajne podezrelá.

„Co bys videla na motýlech?“ odbyl vílu.

„Nejak konverzaci zahájit musíme, ne?“ rekla Malvína, upírajíc na nej naléhave své oci. Byly uhrancivé jako pohled hypnotizéra hadu. I Venouš jimi byl docista zhypnotizovaný.„

Nechceš si jít radši skocit k muzice?“ vykoktal poplašene.

Vidina juchání s nejakým namyšleným drevákem vílu pranic nelákala. Jenže když chtela osvobodit motýly, nemohla odmítnout žádnou príležitost. Na bále byli stredem pozornosti. Nikdo nechápal, kde takový neknuba, jako byl Venouš, dokázal ulovit tak obratnou tanecnici.  Malvína vírila pri valcíku sálem divoce a krásne jako jarní voda, a Venouš se za ní vlekl jako neotesaný balvan.

Trsá jako rusalka, špitali si všichni, a taky tak vypadá.

„Víš, že ti to ohromne sluší?“ hlesl Venouš.

Víla to vedela.

„Predstav si,“ zkusila další nevinnou ženskou lest, „jak by mi to slušelo, kdyby mi ve vlasech sedeli motýli. Treba takoví admirálové, ti by mi skvele ladili k šatum. Ale to bys je nesmel držet v té své bedýnce.“

„Pche, motýli ve vlasech,“ ohrnul Venouš pohrdave nos, „to je pod úroven dámy. Zasloužíš si ty nejdražší šperky,“ prehánel.

Víla obrátila oci v sloup, marnost.

„Už jsem pochytal skoro všechny motýly v Brdech,“ chvástal se Venouš, „Jiste brzy chytím toho pravého, který me dovede k pokladu. Budu bohác a koupím ti šperky, jaké ti bude závidet i hrabenka.“

Ignorant, vztekala se víla. Potom, docista mimo rytmus, dupla tomu náfukovi na nárt.

Kdyby byl Venouš nezatnul zuby, asi by vil jako vlk. Takhle mohl jen sycet jako had. Chytil se za modrající nohu, zavrávoral, udelal nekolik úkroku zpet a svalil se na nejbližší stul. Povalil pri tom svou krabici. Zadunělo mládencovo tělo, drevo zapraštelo a sálem zavíril oblak motýlu.

Rázem umlkla muzika, kroky tanecníku zamrzly. Venouš mel z ostudy kabát, ale pro samou prelétavou nádheru tomu nikdo nevenoval pozornost, každý stál s pusou dokorán a sledoval hemžení osvobozených motýlu.

A tak se Venouš nikdy nedozvedel, jestli motýlí poklad existuje, nebo je to jen detská báchorka.

 

Co myslíš, odhalíš motýlí tajemství Ty?

Motýl Ti prozradí souřadnice

  Doufám, že se šifra pro nikoho nestane nocní murou, a cache tak bude moci potešit nejen milovníky motýlu ... 

(vetší obrázek naleznete TADY)

V obrázku jsou zaznamenány presné souradnice úkrytu. Chce to jen správný nápad a neznalost not není na škodu.  Pri déle trvajících potížích s touto cache namísto nadávek radeji vyhledejte pomoc ownera.

Hodne štestí!

Click to verify coordinates

Poznámky:

 

  • Cache se nachází mimo cesty. Kaceri, kterí uznávají, že nejkrásnejší pohled na svět je z cyklistického sedla, se mohou priblížit po celkem pekné pešině. Motorizovaní kaceri takové štestí nemají a musí pocítat s trochu delší procházkou.

  • Pokud nepatríte k ortodoxnním vyznavacum adrenalinových honu za šipkou, promyslete postup nad mapou. V opacném prípade muzete hrave upgradeovat terénní obtížnost o další dvě hvezdicky.

  • K nalezení cache nemusíte rýt nikde v zemi. Stací se hodne pozorne dívat.

Protože cache je venována motýlum, budu rád, když budete menit zejména predmety s hmyzí tematikou (nejen toulavé brouky)

 Zejména Vás však prosím, at do krabicky nevkládáte šmejdy (prošlé jízdenky, papírky od sladkostí, zátky od piva, rozlámanou veteš - zkrátka takové to smetí, kterého se po keškách válí spousty). Schránky na odpadky naleznete v kterékoliv vesnici v okolí.

Nápověda   [Rozluštit]

Oryáfrx wr gra ceniý, wrqvar ba gv cebmenqí, xqr uyrqng qiíexn x cbxynqh.


A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

Obrázky     
Motýl strážce souřadnic
Motýl strážce souřadnic
 

Záznamy   nalezeno 1x nenalezeno 0x 0x   

20.09.2013 Kohout team Nalezl cache
Pěkná keš. Díky.
Výpočet stránky: 0.005 sec
Generování stránky: 0.001 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek