oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

WebCam Obtížnost: 2.5 z 5.0 Terén: 2.0 z 5.0 Nové Hutě založil kennyovi
Web kamera lyžařského střediska

Velikost: Nemá schránku
Časová náročnost: 1:00 h  Délka: 1.00 km
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 06.12.2010
Vytvořeno: 21.01.2011
Poslední úprava: 21.01.2011
waypoint: OZ01D0
Naleznete také na: geocaching.com

0 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
5836 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS, DE, EN  

Tato webová kamera se nachází v jednom menším a klidném horském středisku na Šumavě.

Nové Hutě

O obci

Obec Nové Hutě (německy Kaltenbach) se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Prachatice, 11km západně od Vimperka. Obec leží v nadmořské výšce 1025m n. m. v Chráněné krajinné oblasti Šumavy mezi údolími Vydřího a Studeného potoka, poblíž hranice Národního parku Šumava.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1840, kdy zde fungovala sklářská huť a kdy obec byla založena jako sklářská osada. Osídlení bylo v místě rozptýlené a k obci náležely okolní osady a samoty, katastrální výměra činí 23,24 km². V roce 1930 žilo v obci 1724 převážně německy mluvících obyvatel. V roce 2006 zde žilo již pouze 95 obyvatel, jejichž domy v současné době slouží většinou jako pensiony, chaty a chalupy.

 

Nové Hutě jsou nyní jedním z menších šumavských středisek klasického i sjezdového lyžování. Dominantou okolí obce je vrchol Přilba (německy Helmit), vysoká 1217m n.m., na jehož úbočí se nacházejí sjezdové tratě a 6 lyžařský vleků včetně dětského provázku. Mírný sklon a lehký profil sjezdových tratí je určen především pro nenáročné a začínající sjezdaře, rodiny s malými dětmi i lyžařské nebo školní kurzy.

Množství pravidelně upravovaných běžeckých tratí, napojených na Šumavský okruh a provázané se známějšími centry Zadovem a Churáňovem, patří svou polohou do komplexu Šumavských plání. Známé jsou především blízké slatě u Borové Lady (Chalupská) i Kvildy (Jezerní). Velmi krásné okolí Nových Hutí je ideální jak v zimě pro milovníky lyžování tak v létě pro vyznavače horských kol či pěší turistiky.

 

Jak na keš

Vaším úkolem je nechat se vyfotit webovou kamerou, umístěnou na střeše servisního domku lyžařského areálu, s lyžemi nebo holemi v rukách, případně jiným lyžařským či turistickým náčiním a tuto fotografii přidat k logu. Není třeba nosit počítačové vybavení s sebou na svah, fotografie daného dne se na webové stránce uchovávají až do půlnoci – http://www.holidayinfo.cz/zima/kamera.php?lang=1&ro=1&cntry=1&rg=6&loc=3&cat=45&frm=info&raw

Pozor! Fotografii kamera pořizuje na web pouze jednou za hodinu, avšak přesně ve stejnou minutu, tzn. např. 9:02, 10:02, 11:02 atd.  Zjistěte si minutu radši předem. Ideální místo je kousek před ohraničeným prostorem dětského provázku (výchozí souřadnice). Pozor na lyžaře! Fotografii nelze pořídit za tmy nebo husté mlhy.

Obrázky     
 

Záznamy   nalezeno 0x nenalezeno 0x 0x   

Výpočet stránky: 0.005 sec
Generování stránky: 0.002 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek