oc-Logo
Uživatel:  Heslo:  

 
hledat waypoint:

Drive-in Obtížnost: 1.0 z 5.0 Terén: 1.5 z 5.0 Opatovice elektrárna založil eyelet

Velikost: Mikro
Časová náročnost: 0:10 h  Délka: k.A.
Status: Připravena k hledání
Ukryto: 15.04.2010
Vytvořeno: 15.04.2010
Poslední úprava: 15.04.2010
waypoint: OZ0189
5 nalezeno
0 nenalezeno
0 komentářů
0 sleduje
4695 návštěv

Česká Republika
Souřadnice se zobrazí po přihlášení.
Popis   CS  

Elektrárna opatovice stojí poblíž silnice I 37 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Stavba elektrárny Opatovice byla dokoncena a elektrárna predána do užívání v roce 1959.

V soucasné dobe, respektive od 1.5. 1992 je tepelná elektrárna soucástí energetické spolecnosti International Power Holdings B.V., sídlící v Nizozemí a je soucástí britského energetického koncernu IPR.

Tato elektrárna vyrábí nejen elektrickou energii, ale také zásobuje teplem Hradec Králové, Pardubice, Lázne Bohdanec a Chrudim.

Elektrárna Opatovice je rozdelena do 6 bloku.Každý blok obsahuje jeden kotel a jednu turbínu. Všech 6 kotlu je vysokých 35 m a výrobí 250 tun páry za hodinu. Výstupní pára z kotle má teplotu 530 °C a tlak 9,5 MPa.

V parní turbíne se tepelná energie páry privádené z kotelny mení na energii mechanickou (otácení hrídele). V elektrickém generátoru se mechanická energie turbíny mení na energii elektrickou. V elektrárne Opatovice je instalováno celkem 6 turbogenerátoru, každý o výkonu 60 MW.

Elektrárna prošla v nedávné minulostí významnou rekonstrukcí, zejména výstavbou zarízení pro odsírení kourových plynu.

 


Záznamy   nalezeno 5x nenalezeno 0x 0x     [Zobrazit všechny logy]

16.04.2010 ladabohac Nalezl cache
Nalezeno, když byla ještě na geocachingu. Tenkrát to byla hezká vychytávka. pěkně jsem se pobavil. Akorát jsem musel počkat, až odfárá ten autobus, abych tam nestrašil :). 
26.11.2008 Jazzlinka Nalezl cache
Geocaching.com nález.
19:55 Do techto koncin se dostavame skoro pravidelne kazdy pulrok. Posledne jsme kvuli nedostatku casu jenom smutne koukali pri prujezdu kolem na snizujici se souradnice (100m, 50m, 20m, 10m). Mozna prave proto se nam v dnesnim nevlidnem pocasi, kdy tma s padajicim snehem odehnaly posledni mudly, povedlo najit krabicku na prvni hmatnuti. Dekujeme za dumyslne ukrytou schranku, jen bychom radi upozornili na horsi stav logbooku. Diky vetsimu mnozstvi papiru je pri nacpavani do male schranky logbook neprijemne muchlan.
08.04.2008 kladina Nalezl cache

Nalezena jeste na GC.COM.

Kolem tehle schranky jsem uz nekolikrat projel, ale porad jsem si rikal, ze jeji cas prijde. Prisel!
Projizdim kolem elektrarny a koukam: na lavicce sedi clovek a ma v ruce nejakou schranku - kacer. Rychle pribrzduji, nastesti jsem na konci kolony za nejrychlejsim autem nasich silnic - za Avii http://www.geocaching.com/images/icons/icon_smile_approve.gif" border="0" alt="" align="middle" />, za mnou nikdo. Rychle zaparkuji a nez vystoupim, schranka uz je na svem miste. Mirim k autu, do ktereho se mezitim uspesny lovec premistil a zdalky ukazuju sveho eTrexe. Z kacera se vyklubal jirkaj, ktereho jeste jednou zdravim. Kratky rozhovor a uz mirime kazdy dal - ja ke schrance, on ke Smrckum.
Vlastni odlov je v pohode. Pekna schovka, moc se mi libila. Jen vice takovych micro, co maji napad.
Diky za poklad z mist, kde se pohybuju casto a jez zasobuje nase compy datovodarnou energii.

09.02.2008 bella-donna Nalezl cache

Odloveno ještě na GC. 

Další z nezapomenutelných keší. Jednoduché a zároveň rafinované...a náhodou jsme to našli hned. A ještě jsem mohla Osikovi popsat, jaká byla úžasná exkurze, když jsme tam na gymplu museli povinně naklusat.

Dnes, když svištíme kolem, málem už to místo ani nepoznávám.

 [Zobrazit všechny logy]
Výpočet stránky: 0.005 sec
Generování stránky: 0.002 sec
Ochrana osobních dat | Impresum
Kontakt | Mapa stránek